Паломницька поїздка у Почаїв

В понеділок, 23 березня вдосвіта паломницька група вирушила з Кіровограду. Основною нашою зупинкою стає Свято – Успенська Почаївська Лавра, де люди мали змогу ознайомитись з історією визначного місця, побувати біля чудотворної Почаївської ікони і нетлінних мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, тут також обід, поселення у лаврському готелі. Надвечір відвідали головний Успенський собор, де проходило Всенічне бдіння, а також мали можливість молитись у семінарському храмі. Наступного дня у вівторок після ранкової Літургії, о 10.00 ранку, ми залишили стіни святої обителі.
Після цього маршрут був продовжений до Свято – Духівського чоловічого монастиря скиту, де знаходиться чудотворний хрест – «верига» преподобного Нікіти Столпника. Далі група побувала в незвичайній, особливій атмосфері монастирського кладовища, де ховають монахів Лаври, і саме де в 1971 році був похований преподобний Амфілохій. Паломники побували біля місця його поховання( з 2002 року після канонізації, нетлінні мощі святого знаходяться в Печерному храмі Лаври). Тут же, ми всі разом, молились за померлих рідних, безвинно вбитих, та воїнів, що віддали життя за нашу Батьківщину. Далі ми побували в містечку Кременць у Свято – Богоявленському жіночому монастирі, де знаходиться чудотворна ікона «Скорбящая». Наступна зупинка нашої подорожі — селище Онишківці на межі Рівенської та Тернпольської областей, де знаходиться відоме джерело святої праведної Анни. В ньому ж ми і відновили свої фізичні та духовні сили через традиційне 3 — х занурення у воду декількох градусів(4 – 6) вище нуля.
Відвідали ми ще місто Луцьк, трішки прогулялись його вулицями та потрапили до замку Любарта… і повертаємось додому!
Ось, приблизно так пройшло дві доби нашої спільної поїздки по святих місцях Волині. Всім учасникам поїздки щиро вдячний за терпіння та чудово проведений час!!!
Голова Паломницького відділу
Кіровоградської єпархії
ієрей Іван Верескун

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *