Паломництво на святу гору Афон

В період з 22 по 28 вересня група паломників від нашого міста перебувала на святій горі Афон(Греція). З весь час
ми відвідали декілька святих місць: Лавра Афанасія Великого, Пантократор, Втопед, Ксенофонт, келія Панагія, Карія(адміністративний центр Афону), Свято – Пантелимоновий монастир, де проходить монаше життя і звершуються богослужіння. Варто зауважити, що по монастирях Афону знаходиться багато відомих святинь: пояс Богородиці, голова св.вмуч. Пантелимона, дари Волхвів, чудотворні ікони «Пантанаса»(«Всецарица»), «Путеводителница», «Млекопитательница» та ін. Сподобалось доброзичливе ставлення з боку монахів – греків, духовна атмосфера богослужінь і монастирів вцілому. Незабутнім для учасників нашої групи став нелегкий підйом на гору Афон (1935 метрів над рівнем моря), що зайняв близько 8 годин не враховуючи зупинок. Неповторна краса тутешньої місцевості, блакить Егейського моря, сприятлива погода та беззаперечне відчуття Божої присутності, все це відчувалося і сприймалось кожним з нас. Всім учасникам поїздки щиро вдячний за терпіння і чудово проведений час!
Голова Паломницького відділу Кіровоградської єпархії УПЦ
Протоієрей Іоан Верескун